

A mai rohanó világban egyre nagyobb szerepe van a digitális írástudásnak, a digitális készségek fejlesztésének és alkalmazásának. A digitális eszközök, alkalmazások ma már az egész életünket behálózzák.
Sokan – főként a fiatal generációk – már mindent digitálisan, az interneten keresztül intéz-nek, sőt szinte a közösségi médiában élik az életüket, ezen keresztül tartanak kapcsolatot másokkal, számukra ez válik a meghatározó információ forrássá.
A másik végletet azok képviselik, akik nem tanulták meg alkalmazni az informatikai eszközöket. Sok időt vesztenek, nem tudják tartani a lépést.
Bemutatjuk, hogy a GINOP-333 pályázat keretében – melynek megvalósítója az Européer Alapítvány – hogyan került alkalmazásra a Project Life Management program a digitális készségek fejlesztése érdekében.
Jelentkezem
Kiknek érdemes részt venni?
Azoknak a fiatal útkeresőknek, akik a mai digitalizált világban egy olyan torzított világképnek akarnak megfelelni, amelyben elmosódik a valóságos és a virtuális közötti határvonal.
Olyan gyermeknevelésből visszatérő édesanyáknak, akiknek a munkaerőpiacra való belépés, illetve visszatérés – a hiányzó kompetenciák, illetve a munka és a családi szerepek összehangolásának problémái miatt nehézséget okoz.
Ébredőknek és Feleszmélőknek, akik életfeladataik megvalósítása során elvesztek az irreális célkitűzések, a magas elvárások és a kudarcélmények okozta frusztráció útvesztőjében, akik a priorizálási folyamat vonatkozásában nehézségekkel küzdenek, de úgy érzik nem késő új alapokra helyezni életük menedzselését.
Azoknak a „Bölcseknek”, akik számára fontos, hogy idősebb korban is minőségi életet éljenek, lépést tartsanak a fejlődő technika vívmányaival és olyan tudásbázist hagyjanak örökül, amely tudatosságra neveli a fiatal generációkat.
Mindazoknak akik egy egész életen át alkalmazható szemléletmódot, vezérfonalat szeretnének elsajátítani, akik szeretnék, hogy a családjuk harmóniában éljen, akiknek fontos a munka-magánélet egyensúlyának megteremtése, elégedettebbek, kiegyensúlyozottak szeretnének lenni.
Jelentkezem
Program
9:00-10:00
Regisztráció
10:00-10:20
Nyitó beszéd (Demeter Ervin, B-A-Z Megyei Kormányhivatal, kormánymegbízott)
10:20-10:40
Napjaink és a PLM program (Bihall Tamás, MKIK oktatási és képzési ügyekért felelős alelnök, BOKIK elnök)
10:40-11:00
PLM Program (Lakatosné Dr. Szuhai Györgyi, PLM Program alapítója, PLM Konferencia Szervezőbizottság elnök)
11:00-11:20
11:20-11:50
Kávészünet
11:50-12:10
Életünk tudatos menedzselése (Lakatosné Dr. Szuhai Györgyi, PLM Program alapítója, PLM Konferencia Szervezőbizottság elnök)
12:10-12:30
Munka-magánélet egyensúly (Dr. Szabó Katalin, adjunktus, Szent István Egyetem, Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar, Társadalomtudományi és Tanárképző Intézet)
12:30-12:50
Digitalizáció jelenléte a mindennapokban (Dr.Szalay Zsigmond Gábor, egyetemi docens, intézeti tanszékvezető, Szent István Egyetem, Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar, Közgazdaságtudományi, Jogi és Módszertani Intézet, Alkalmazott Informatikai Tanszék)
12:50-13:10
Pénzügyi tudatosság (Dr. Mészáros Aranka, egyetemi docens, Szent István Egyetem, Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar, Társadalomtudományi és Tanárképző Intézet tréner)
13:10-14:10
Svédasztalos ebéd
14:10-15:10
Kapcsolatépítés
(A program tájékoztató jellegű, a szervezők módosíthatják)
Helyszín, időpont
Időpont: 2019. Március 29. Péntek
Helyszín: Calimbra Wellness és konferencia Hotel , Miskolctapolca